V Českém poháru postupují dále Sokoli

V osmifinále Českého poháru narazila SLUNETA na nováčka nejvyšší soutěže, Králosvké Sokoli. A už trenér Pištěcký před zápasem varoval své svěřence, že je nečeká nic lehkého, že Sokoli hrají doma o mnoho lépe, než doma a nemají co ztratit. A jeho slova se potvrdila.

Úvod zápasu vypadal sice, že vše proběhne dle předpokladů a díky dobrému procentu střelby jsme si dokázali vybudovat dvouciferné vedení, ale domácí bojovali opravdu houževnatě a šli si za každým míčem, a to nám začalo dělat problémy – poločasový výsledek vyzněl ještě lépe pro nás: 42:48.

V druhé půli pokračovalo naše trápení na doskoku pod oběma koši a obrana také neměla zrovna svůj den, díky tomu dospěl zápas do vyrovnané koncovky, ve které byli úspěšnější domácí, nabuzeni smazáním bodového manka z úvodu zápasu. Konečný výsledek           89:82 znamená konec cesty Českým pohárem. Náročný program pokračuje a poslední předvánoční utkání sehraje SLUNETA na palubovce Kolína.

Kingspan Královští sokoli - SLUNETA Ústí nad Labem 89:82 (19:27 42:48 68:68)

SLUNETA: Pecka 19, Wallace 16, Šteffel a Svejcar po 12, Houška 11, Šotnar 7, Wisseh a Šmíd po 2, Maděra 1
Sokoli: Kolář 17, Lošonský 15, Peterka 13, Rikalo 11, Hampl 10, Canda a Sedmák po 9, Andres 3, Jiříček 2
Trojky: 23/6 – 30/11
TH: 20/15 – 16/9
Doskoky: 45 – 32
Osobní chyby: 19 - 22